Постови

Приказују се постови са ознаком #4

Zanimljivosti o decembru :) | Blogmas #4

Слика
Ćao svima, dobro došli na 4 post ovog meseca. :) U današnjem postu vam pišem zanimljivosti o decembru. :) Narodna imena za decembar: studen, nikoljstak, božićni, koledar. Kod Hrvata: prosinac Latinski: december Engleski: december Decembar je jedan od, ako ne i jedini mesec koji je najveseliji. Kod nas obično decembra padne prvi sneg i ja lično ga sa nestrpljejem očekujem, i onda idem po kući, ulici (gde god da se nađem) i pevam „Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg...“ :D I ozbiljno razmišljam da stavim da mi telefon tako zvoni xD Decembar je veseo, jer se u njemu jasno osećaju predstojeći praznici - Božićni i novogodišnji. Decembar je pun euforije. Uostalom, decembar je bio praznični mesec još kod starih Rimljana, koji su 17. decembra počinjali proslavu Saturnalija. Saturnalije su bile najveseliji rimski praznik. Tih svečanih dana nije se radilo, delili su se pokloni, priređivane su gozbe, a robovi su dobijali neviđenu...